Najczęściej zadawane pytania

aukcje.kuferek.eu to strona z aukcjami i portal umożliwiający kolekcjonerom sprzedaż /wymianę przedmiotów związanych z numizmatyką .

Portal został założony przez członka Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Olsztynie . Jest prowadzony przez członków PTN Olsztyn.

Obecnie klientami/sprzedającymi mogą być jedynie członkowie Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i osoby rekomendowane przez członków tego towarzystwa .

a. Przynależność do Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego .

b. Wpisowe 30 zł + VAT/rok przesłane na konto bankowe prowadzącego portal / celem również weryfikacja / . Po upływie roku odnowienie konta koszt – 20 zł + VAT / rok . Za usługę udostępnienia portalu wystawiona będzie faktura VAT .

c. Rekomendacja członka PTN dla osób nie związanych formalnie ze stowarzyszeniem .

Proces rejestracji jest trzy etapowy . Etap I – rejestracja konta bezpośrednio w serwisie w zakładce “Moje konto” Etap II – weryfikacja danych przez operatorów strony i akceptacja . Etap III – wpłata przez kandydata 30 zł + VAT = 36,90 zł brutto za 1 roczną subskrypcję w serwisie .

Subskrypcja obejmuje możliwość kupowania i sprzedaży w serwisie przedmiotów związanych z numizmatyką lub w kategoriach udostępnionych przez serwis. Od wystawiania i sprzedaży nie są pobierane żadne prowizje od uczestników transakcji . Ewentualne prowizje mogą być pobrane od transakcji płatniczych zgodnie z prowizjami banku lub innej instytucji finansowej niezależnej od serwisu aukcje.kuferek.eu.

Wpłat należy dokonywać do operatora strony : FRAME STUDIO mBank 71 1140 2004 0000 3202 5929 1627 .

Po wpłacie zostanie wystawiona dla zamawiającego faktura VAT w formie elektronicznej i przesłana na adres podany podczas rejestracji.

Członkowie portalu aukcje.kuferek.eu weryfikowani są poprzez udokumentowaną przynależność do PTN oraz przez wykonanie przelewu bankowego / wpisowego . Dokumenty weryfikowane przez założycieli portalu . Taka procedura w prosty osobom nieuprawnionym .

Dla zapewnienia anonimowości osób kupujących/ licytujących , ich nicki są szyfrowane i pokazywane w postaci pierwszej i ostatniej litery oraz gwiazdek zastępujących litery pozostałe np : u*****r.

Portal posiada wykupiony certyfikat ssl zabezpieczającą domenę i komunikację pomiędzy portalem/klientem/sprzedawcą .

Tak można sprzedawać na innych platformach . Nie rościmy sobie żadnych praw do wyłączności sprzedaży . W razie sfinalizowanej sprzedaży danego przedmiotu na innym portalu prosimy sprzedawców o zaktualizowanie oferty na aukcje.kuferek.eu.

Ze względów bezpieczeństwa oraz wysokości kosztów obecnie zalecamy wykonywać bezpośrednie przelewy na konta bankowe podane przez sprzedających lub wymianę osobistą . Uruchomiono również płatności za pomocą PayPal .

Obecnie nie są pobierane żadne prowizje od wystawienia / sprzedaży / zakupów przedmiotów .

Sprzedaż własnych prywatnych kolekcji nie jest objęta obowiązkiem podatkowym . Kupujący jednak od transakcji powyżej 1000 zł jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych w wysokości 2% . Kupujący jest zwolniony od zapłaty w/w podatku jeżeli przedmiot został zakupiony od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą .

W miarę możliwości wystawiane przedmioty będą weryfikowane przez zespół aukcje.kuferek.eu. Wszelkiego rodzaju falsyfikaty będą usuwane . Tolerowane są jedynie przedmioty oryginalne lub oficjalne kopie wybite np. przez Narodowy Bank Polski , Towarzystwa Numizmatyczne lub inne oficjalne podmioty .

Rzetelność prezentacji , opisu , oryginalności wystawianych przedmiotów i obsługa posprzedażowa spoczywa w rękach poszczególnych sprzedawców.